از سال 2006 به طور مشخص و از سال 2001 میلادی به صورت عام، فعالیت رسانه ای دیگر توسط منابع تولیدکننده رسانه ای امریکا آغاز شده است که در حال زمینه سازی لازم را برای سناریوی جدید بین المللی است. همانگونه که فعالیت های رسانه ای انجام شده در دهه نود برای یک حادثه هولناک، بر حوالی سال 2000 متمرکز شده بود، نقطه عطف سناریوی جدید نیز سال 2012 میلادی به شمار می آید.


ویژگی منحصر بفرد سینمای امریکا، همخوانی و هماهنگی کم نظیر آن با سیاست های حکومت این کشور در عرصه های بین المللی و داخلی است. سالها پیش از ماجرای یازده سپتامبر سال 2001، حجم عظیمی از فیلم های تآثیرگذار با مضمون حمله نیروهای بیگانه به ایالات متحده، در برابر چشمان شهروندان امریکایی قرار گرفته بود. برخی از این فیلم ها حتی صحنه های فرو ریختن ساختمان ها را مشابه آنچه در یازده سپتامبر دیده شد، در خود گنجانده بودند. این فیلم ها که عمدتاً در دهه نود میلادی به روی پرده سینماها ظاهر شدند، جریان های متنوعی را از جمله بازگشت شیطان در آستانه هزاره سوم و سالهای نزدیک به 2000 میلادی، حمله موجودات بیگانه فضایی، حمله تروریست های مسلمان به شهرهای امریکا و حمله پدیده های ویرانگر طبیعی همچون شهاب سنگ را به شهرهای امریکا، شامل می شد. بسیاری از تحلیلگران سینمایی پیش از سال 2001 و ماجرای یازده سپتامبر اعلام کردند که سینمای امریکا در دهه نود میلادی، زمینه پذیرش یک جنگ را در ذهن و روان شهروندان این کشور آماده کرده است. اما اینکه این جنگ کی و کجا و با چه دست آویزی به انجام می رسید، برای تحلیلگران روشن نبود. با این حال در همان فیلم های سینمایی دهه نود میلادی اشاره های ظریفی به موقعیت جغرافیایی جنگ وجود داشت. به عنوان مثال فیلم Independence day یا روز استقلال منطقه آغاز آشوب و حمله نیروهای شرور را به تمام دنیا جایی در کشور عراق نشان می داد. با این حال از آنجا که سالهای زیادی از جنگ های خلیج فارس و افول اقتصادی و نظامی عراق نمی گذشت، تصور یک حمله تمام عیار علیه عراق برای تحلیگران سیاسی کمی دشوار بود. با این حال این حمله انجام شد و مقدمات لازم برای آن را بیش از حادثه یازده سپتامبر، جنگ روانی چندساله هالیوود فراهم نمود.

این نمونه که موارد مشابه نیز دارد، نشان می دهد رصد و ارزیابی بلند مدت سینمای هالیوود و سایر رسانه های امریکا، می تواند به عنوان یک مولفه مهم برای کشف برخی سیاست های بلند مدت و تا حدی پنهانِ این کشور، مفید فایده باشد. توجه عمیق به سینمای امریکا در بازه های بلند مدت، در واقع توجه به مقدماتی است که سردمداران این کشور برای طرح های آتی خود فراهم آورده اند.
از سال 2006 به طور مشخص و از سال 2001 میلادی به صورت عام، فعالیت رسانه ای دیگر توسط منابع تولیدکننده رسانه ای امریکا آغاز شده است که در حال زمینه سازی لازم را برای سناریوی جدید بین المللی است. همانگونه که فعالیت های رسانه ای انجام شده در دهه نود برای یک حادثه هولناک، بر حوالی سال 2000 متمرکز شده بود، نقطه عطف سناریوی جدید نیز سال 2012 میلادی به شمار می آید.


بازی ویدئویی کیش آدمکش Assassin’s Creed (2008)

اولین محصول رسانه ای شناسایی شده که مسأله 2012 و حادثه خاصی را در آن سال، مورد اشاره قرار میدهد، بازی رایانه ای کیش آدمکش است. Assassin’s Creed محصول سال 2008 میلادی یک بازی آخرالزمانی است که تقابل گروه حشاشین (فرقه شیعه ایرانی) و شوالیه های معبد سلیمان (گروهی که آموزه های آن بعدها یکی از پایه های تشکیل انجمن های ماسونی شد) را به شکل خاصی پرداخت میکند. داستان بین سده های میانه و جنگ های صلیبی و زمان حال (سال 2012، حوادث داستان در نیمه اول 2012 در حال وقوع است) در رفت و برگشت است و به نوعی آرایش جبهه های موجود در زمان جنگ های صلیبی را در زمان حال بازترسیم می-کند.
در این بازی قهرمان داستان به نوشته های باستانی از تمدن مایاها، انجمن های عرفانی یهودی و برخی دیگر از منابع کهن دست می یابد که نشان می دهد در نیمه دوم سال 2012 حوادث هولناکی سرنوشت تمام زمین را تغییر می دهد.


فیلم سینمایی2012 (2009\I)

در سال 2009 سینمایی با عنوان 2012 اکران شد و به سرعت تمام دنیا را فرا گرفت. فیلمی پر هزینه که نشان می داد در سال 2012 زمین نابود می شود و پیشگویی های صادقی از این حادثه وجود داشته است.
در سیر داستان، پیشگویی هایی چون سنگ نوشته های تقویم مایاها و سنگتراشان آزاد فرانسوی (فراماسونها) مانند میخائیل نوسترآدامی، مورد اشاره قرار می گیرند. با این حال برای تمام کسانی که این فیلم را تماشا می کنند، صرف نظر از سطح آگاهی و گرایشات فکری، دو مسأله در ذهن ها باقی می ماند: عدد 2012 و این پرسش که آیا در این سال باید حادثه ای را انتظار کشید؟
این دو تأثیر بر مخاطب 2012، را می توان با اطمینان قابل قبولی هدف رسانه ای از تولید چنین فیلم سینمایی دانست. عنوان 2012 برای این فیلم انتخاب می شود و هزینه بسیاری برای جلوه های ویژه خیره کننده و بی نظیر آن صرف می گردد، تا این عدد و این سال در اذهان باقی بماند.
سوالی که 2012 برای مخاطبان خود ایجاد می کند، در خود فیلم پاسخ روشنی نمی یابد. آیا پیشگویی فیلم درباره سال 2012 یک خرافه یا تخیل سینمایی است و یا باید در آن سال حوادث هولناکی را انتظار کشید؟
این فیلم پر هزینه شاهکار جنگ روانی سناریوی رسانه ای 2012 به شمار می آید؛ چرا که جذابیت و ساختار قابل قبول آن عدد 2012 را برای مردم تمامی کشورهای به پدیده ای مأنوس و رازآلود تبدیل کرد. سازنده فیلم 2012 همان کارگردان فیلم روز استقلال است که در دهه نود میلادی بخشی از برنامه رسانه ای سناریوی یازده سپتامبر بود.

مستند نوسترآداموس 2012، Nostradamus: 2012 (2009)

کمی پیش از اکران سینمایی 2012، مستندی با نام تقریبا مشابه 2012 Nostradamus وارد بازار شد. محتوای مستند به گونه ای بود که گویی برای توضیح ابهامات موجود در سینمایی 2012 تنظیم و تولید شده است. مستند 2012 به ما می آموزد که نوسترآداموس، مایاها، برخی کیمیاگران قرن شانزدهم و هفدهم و انجمن های مخفی همچون سنگتراشان آزاد ( فراماسونها) علوم و شگردهایی در اختیار داشتند که به آنها امکان داده است، حوادث آینده را در مکاشفاتی پیشبینی کنند. سال 2012 وجه مشترک تمام پیشگویی ها برای پایان دوران فعلی کره زمین است. در بخش های پایانی مستند، به این نکته اشاره می شود که در آستانه حوادث سالهای پایانی، دنیا گذشته از تنگنای اقتصادی و سختیِ معیشتی در معرض یک آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ قرار می گیرد و باید خود را برای از سر گذراندن این آزمون آماده سازد تا از بلایای پایانی در امان بماند. این مستند در نهایت سعی دارد، آموزه های نستر آداموس و تمدن مایاها را به عنوان یک هشدار و نه یک پیشبینی غیرقابل تغییر معرفی نماید؛ مشروط به آنکه هوشیار باشیم و آزمون را از سر بگذرانیم. یک روحانی یهودی پس از این فراز فیلم، جمهوری اسلامی ایران و خطر بزرگ آن برای تمدن غرب را به عنوان مصداقی از این آزمون ذکر می کند. حوادث 2012 با واژه هولوکاست اتمی توصیف می شود. تصاویر مربوط به سخنرانی های دکتر احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور ایران نیز مکمل تصویری سخنان خاخام یهودی است.

این مستند محصول History Channel بوده و تاکنون بارها از شبکه های مختلف سراسر دنیا پخش شده است. ریتم تند تدوین و همچنین نریشن آن بگونه ای است که مخاطب عام پس از تماشای آن، درباره سرنوشت خود در ساله 2012 احساس نگرانی می کند.

به گفته مستند سنگ نوشته های تمدن مایاها پایان دنیا را سال 2012 نشان می دهد. گوینده خاطر نشان می کند این به معنای سرنوشت محتوم نیست و با درایت می توان آن را تغییر دارد. این تغییر در ادامه مستند معنا می یابد.


هرچند مستند با اشاره به تمدن مایاها آغاز می شود ولی تقریبا آن را رها کرده و منحصرا به تشریح پیشگویی های نوسترآداموس و انجمن های ماسونی می پردازد. نوسترآداموس بهانه ای می شود تا مستند به تشریح اهمیت انجمن های فراماسونی بپردازد.

از نظر مستند اهیمت سخن های نوسترآداموس به آن است که وی در جوانی به عضویت گروهی از سنگتراشان آزاد (فراماسونها) در آمده است و در میان آنها علوم خاصی از جمله کیمیا را فراگرفته است.

به گفته مستند فراماسون ها انسان هایی خیرخواه و صادق بودند که می کوشیدند با استفاده از علوم خاصی که در اختیار داشتند، جامعه را به سوی خوبی ها هدایت کنند ولی مخالفت دستگاه های کلیسایی آن ها به انزوا و تشکیل انجمن های مخفی کشانید!!

به گفته مستند حادثه ای که در 2012 یا سالهای نزدیک به آن رخ خواهد داد، در گرو آن است که ما (یعنی غربی ها) از آزمونهای سیاسی و نظامی آن سالها سربلند بیرون آییم و بتوانیم برای خنثی سازی حوادث هولناکی که در پیش است اقدام مناسبی انجام دهیم.

خاخام ساکن سرزمین های اشغالی، آریل بارزادک که از کارشناسان مستند است، به صراحت اعلام می کند، خطر سال 2012 از ناحیه ایران است و این کشور تهدید اصلی برای تمدن غرب به شمار می آید و اگر برای آن تدبیری اندیشیده نشود، حادثه ای مانند طوفان نوح پیامبر در انتظار دنیا خواهد بود، به گفته او ما هنوز نمی دانیم چرا طوفان نوح رخ داد ولی بی شک دلایلی وجود داشته است. او با این گفته سعی می کند قوم کافری را که سبب نزول بلا برای همه زمین در زمان نوح شدند، با ایرانیان در حال حاضر مقایسه کند.

تصاویری از رئیس جمهوری اسلامی ایران، پس از سخنان خاخام بارزادک نشان داده می شود که در آن رئیس جمهوری درباره رژیم صهیونیستی سخن می گوید. مستند در تلاش است مخاطب را به این نتیجه برساند که اسرائیل به عنوان دژی مستحکم، جهان غرب را در برابر خطر ایران حفظ کرده است و لذا باید برای در امان ماندن از خطرات سال 2012 و سال های پس و پیش آن، به اسرائیل در نابودی ایران یاری رساند.


2012 شمارش معکوس تا آرماگدون، 2010: Countdown to Armageddon

این مستند محصول National Geographic Channel است و گذشته از قابل دسترس بودن در بازار ویدئویی، تا کنون بارها از شبکه های مختلف دنیا پخش شده است. موضوع آن پرداختن به پیشگویی تقویم مایاهاست. این مستند هراس عمیقی نسبت به سال 2012 در دل بییندگان خود ایجاد می کند.

این مستند موضوع خود را بررسی تقویم مایاها معرفی می کند، با این حال برای آن نام «2012 شمارش معکوس تا آرماگدون» انتخاب شده است. آرماگدون برگرفته از نام کوهی در سرزمین های اشغالی به نام هارمجدون است و در ادبیات رسانه ای غرب برای اشاره به جنگ نهایی میان مسیحا و ضد مسیح در منطقه خاورمیانه به کار می رود. در میان مستندهای2012، حتی مواردی که داعیه بررسی علل طبیعی و زیست محیطی حوادث آینده را دارند، ارجاعات دقیقی از کشمکش های سیاسی و نظامی آن سالها را در بر دارند.

با اینکه مستند تمرکز علمی خود را بر جابجایی قطبی زمین قرار داده است، تصاویری از اصابت چیزی شبیه به موشک بالستیک به کشورهای اروپایی به دفعات نشان داده می شود. این تصاویر در روند علمی مستند هیچ جایگاهی نداشته و صرفا برای انحراف ذهن مخاطبان به سوی نوعی جنگ هسته ای و مخرب در سال 2012 در فیلم گنجانده شده است.545442121.jpgتوضیحات مستند درباره جابجایی قطبی زمین این نتیجه را به دست می دهد که سیلها و طوفان های وسیعی را باید انتظار کشید. بخش علمی فیلم هیچ ارجاع و اشاره ای به برخورد چیزی مثل شهاب سنگ و مانند آن، ندارد. با این حال تصویری شبیه به جنگ اتمی علیه شهرهای بزرگ غربی، بارها در فیلم تکرار می شود.

واشنگتن نیز از جمله شهرهایی است که با انفجارهایی شبیه به انفجار اتمی مورد نابودی قرار می گیرد. در تصاویر مربوط به دقایق نابودی شهرهای غرب، لحظاتی از شادی و زندگی صلح آمیز شهروندان غربی نیز نمایش داده می شود.

بسیاری از کارشناسان برنامه های متنوع 2012، افراد مشخصی هستند که به تناوب تکرار می شوند. رابرت باست، که در این مستند به عنوان کارشناس حضور دارد، یکی از فعالترین سایت های تبلیغاتی 2012 را مدیریت می کند. سایت وی: www.survive2012.com جنگ مذهبی بزرگ و جنگ اتمی را به عنوان دو گزینه محتمل در 2012 اعلام کرده است.

نریش پایانی فیلم بر این نکته تأکید می کند که حوادث 2012 هرچند پیشگویی هایی درباره آن وجود دارد، با این حال خارج از اختیار ما انسان ها نمی باشد و اگر هم خطری در پیش است از جانب خود انسان هاست. به این ترتیب تمام حس ترس و نگرانی ایجاد شده در مخاطب به انسان ها بازگرداننده می شود و این انتظار برای مخاطب غربی ایجاد می گردد که دولت های غربی موظفند خطر را شناسایی کنند و به مقابله با آن برخیزند.


اثر نوستر آداموس Nostradamus Effect

محصولی از History Channel که تا کنون 12 اپیزود از آن از شبکه های مختلف دنیا پخش شده است. بر اساس این مستند نیوتن، داوینچی، نوسترآداموس و دیگر دانشمندان و پیشگوهای بزرگ اروپا، نسبت به خطر بزرگ حوادث 2012 و سالهای پس از آن هشدار داده اند. حمله مسلمانان به یهودیان به بهانه اقدام جهت بازسازی معبد سلیمان و جنگ اتمی اسلام و مسیحیت ، دو مولفه مهم سالهای پس از 2012 از نظر سازندگان این مستند است. در این فیلم به دفعات خطر حمله اتمی به اروپا، مورد تأکید قرا ر می گیرد.

لئوناردو داوینچی در این مستند تبدیل به یک پیشگو همانند نوسترآداموس می شود که با فرقه های راز آمیز گرا ارتباط داشته و در نقاشی های خود پیشگویی هایی را درباره حوادث پس از ساله 2012به صورت رمز و نشانه، گنجانده است. در اینجا می توان تا حدودی هدف رسانه ای بلند مدت از تولید و تبلیغ محصولاتی چون کتاب و فیلم راز داوینچی را درک کرد.

حمله اتمی به شهرهای اروپا به شدت مورد تأکید قرار می گیرد. این تصاویر برای مخاطب عام اروپایی، در کنار اخبار مربوط به پرونده هسته ای ایران که روزانه تکرار می شود، تنها یک پیام دارد و آن وحشت از خطر ایران اتمی است؛ هدفی که سازندگان این فیلم به دنبال آن هستند.

در این مستند اسحاق نیوتن، همانند نوسترآداموس، شخصی پیشگو و مرتبط با فرقه های مخفی فراماسونری، معرفی می شود که به علوم خاصی چون کیمیا تسلط داشته و توانسته است حوادث پس از سال 2012 را پیشبینی کند و با ترکیب این علم با توانمندی های ریاضی خود سال حوادث پایانی را تخمین بزند.

لئوناردو داوینچی نیز نگران خطری است که پس از اقدام به بازسازی معبد سلیمان در بیت المقدس، رخ خواهد داد. به گفته کارشناسان مستند، داوینچی پیشبینی کرده که معبد سلیمان در سرزمین های اشغالی بازسازی خواهد شد و این بازسازی ابتدای ظهور آن خطر هولناک است.

ارشناسان مستند در تلاش اند این ایده را القا کنند که به محض شروع به ساخت معبد سلیمان، مسلمانان به اسرائیل حمله خواهند کرد و جنگ جهانی سوم آغاز می شود. در این مستند به نوعی به مسلمانان القا می شود که اگر اقدامی درباره معبد سلیمان صورت گرفت شما باید بخاطر ارزش های دینی خود به اسرائیل حمله کنید. به عبارت دیگر یک پیام دوجانبه در این مست ند هر دو طرف را به جنگی فراگیر بر سر معبد سلیمان دعوت می کند. در تصاویرِ مسلمانان، از شیعیان عراقی با پارچه نوشت ههای مربوط به ظهور حضرت حجت استفاده شده است تا به نوعی به شیعیان بیننده این برنامه نیز القا شود که شما باید برای امام خود در صورت ساخته شدن معبد سلیمان آن را تخریب کنید.

پنج تصویر منتسب به نوسترآداموس، مبنای اظهارات کارشناسان این مستند درباره حوادث آخر الزمان از نظر وی است. در یکی از این تصاویر اژدهایی با نشان هلال به چشم می خورد که شمشیری برای کشتن آن بر سرش فرود آمده است. این مستند هلال را نماد جهان اسلام و این اژدها را خطر اسلام برای جهان غرب در سال 2012 می داند که باید در برار آن اقدام لازم را انجام داد. این اظهارات با تصاویر انفجارهای مهیب اتمی همراه است که تداعی گر کشور های اسلامی هسته ای بویژه ایران است.

در اپیزود مربوط به معرفی ضد مسیح، کارشناسان می گویند نوستر آداموس بر خلاف دیگران، نه یک ضد مسیح بلکه سه ضد مسیح معرفی می نماید. ضد مسیح اول ناپلئون بود، ضد مسیح دوم هیتلر بود و ضد مسیح سوم اکنون در میان ماست!

برای محل قیام ضد مسیح مناطق مختلفی همچون عراق، ایران و افریقا و همچنین برای خالی نبودن عریضه، امریکا، معرفی می شوند. ولی از میان همه آنها بر ایران و عراق تأکید ویژه ای می شود و این دو منطقه به عنوان محل قیام ضد مسیح که جهان را به آتش خواهید کشید معرفی می شوند.

برای شخص ضد مسیح نیز کاندیداهای احتمالی مختلفی معرفی می شود؛ همچون جرج بوش، پوتین، دکتر احمدی نژاد و رهبر کره شمالی، با این حال از افراد مطرح شده، رهبران جمهوری اسلامی ایران مورد تأکید ویژه قرار می گیرند به طوری که در پایان مخاطب متقاعد می شود، ضد مسیح یکی از رهبران ایران است.

بر روی این تصویر، به این نکته اشاره می شود که قدرت هایی در خاورمیانه در تلاشند زمینه حمله ضد مسیح و نابودی اسرائیل را فراهم آورند. این حمله همه جهان را فرا خواهد گرفت تا زمانی که ضد مسیح کشته شود.

در نهایت این نتیجه به ذهن مخاطب القاء می شود که ضد مسیح سال 2012 یا یکی از رهبران تروریست خاورمیانه است، یا رهبر کره شمالی، یا چین و یا امام خمینی و یا کسی که با یکی از این کانون ها پیوند دارد. ولی از میان همه آنها مجددا به ایران پرداخته می شود.
از میان همه گزینه ها برای ضد مسیحی که در سالهای پس از 2012 دنیا را به آشوب خواهد کشید، ایران به عنوان بهترین گزینه انتخاب می شود. البته هیچ دلیل قانع کننده ای ارائه نمی شود ولی تدوین جذاب و نریشن آتشین فیلم برای مخاطبان غربی که عموما اخبار تحریف شده مربوط به فعالیت های هسته ای ایران را می شنوند، این پیام را به همراه دارد که باید از ایران ترسید و اگر اقدامی علیه ایران صورت گرفت باید از آن حمایت کرد.

این موارد تنها چند نمونه از فیلم های مستند و سینمایی بود که در چارچوب عملیات جنگ روانی 2012 و ایران- ستیزی کانون های دیپلماسی و رسانه ای امریکا تولید شده است. در ادامه تنها به ذکر نام برخی دیگر از این موارد می پردازیم:

2012 Doomsday (2008)
اولین فیلم سینمایی مربوط به 2012 می باشد. در این فیلم گروهی از دانشمندان به حوادث طبیعی که قرار است در سال 2012 رخ دهد، پی می برند. این سوانح طبیعی امریکا را هدف قرار داده اند.


2012: Science or Superstition (2009)
این مستند بر اساس کتابی به همین نام تنظیم شده است. محتوای مستند با کتاب منتشر شده بسیار نزدیک است. در ادامه به کتاب مربوطه اشاره خواهد شد. ایجاد اضطراب جهانی در آستانه سال 2012 برای مهیا شدن زمینه اقدامات خاصی از سوی دولت های غربی، هدف اصلی اینگونه فیلم ها به نظر می رسد.


2012: Supernova (2009)
یک گروه امریکایی موفق می شوند، عوامل حوادث 2012 را مهار کنند.

2012: Time for Change (2010)
این مستند هنوز وارد بازار نشده است. اطلاعات اینترنتی نشان می دهد این مستند 2012 را فرصتی برای پذیرش یا ایجاد تغییرات مطلوب در نظم فعلی جهان، معرفی می نماید.

2012: We're Already in It (2009)
این فیلم که در ژانر مستند تاریخی تهیه شده است، سعی دارد به مخاطب القاء کند کاهنان تمدن مایاهای امریکای جنوبی هزاران سال پیش خطر حوادث و آزمون سخت سال 2012 را به ما یادآور شده اند. تأکید بر تمدن مایاها بر خلاف آموزه های ماسونی در میان فرهنگ های مختلف دنیا بیشتر مورد پذیرش واقع می شود. لذا در این پروژه عملیات روانی حتی اگر به پیشگویی های انجمهای ماسونی اشاره شود، پس از آن است که همان پیشگوییها بر اساس تمدن مایاها گفته شده است.

Decoding the Past:
Doomsday 2012 - The End of Days (2007)
این مستند که محصول History Channel می باشد، بارها از شبکه پر بیننده Discovery و دیگر شبکه های مشابه پخش شده است.


Nostradamus:
Beyond the Prophecies (2001)
11 سپتامبر، میخائیل نوسترآدامی را، فراگیر تر از گذشته در سطح جهانی معرفی نمود. تمهیدات رسانه ای 2012 از همان سال آغاز شد. اظهارات مبهم وی که تحت عنوان پیشگویی های نستر آداموس منتشر شده است، مدت هاست که توسط کانون های سیاسی غرب به عنوان ابزاری برای توجیه افکار عمومی علیه جهان اسلام و ایران، مورد استفاده قرار می گیرد.


از دیگر فیلم های مربوط به 2012 می توان به این موارد اشاره کرد:
2012 (2009/II)
Countdown to Armageddon (2004)
2012... and the Earth Was No More (2009)
December 21, 2012 (2009)
2012 una odisea en las Tendillas (2006)
Armageddon 2012 (2010)
Metaphysia 2012 (2009)
Venjaxor: 2012! (2009)
Postmodern Times: Toward 2012 (2007)
Class of 2012 (2000) (TV)
2012 (2011)
Roswell 2012 (2011)
توجه به این نکته ضروری است که برخی از این عناوین در حال تولید است و برای نمایش در سال 2011 در نظر گرفته شده است. این بدان معنی است که فضای التهاب و رمزآلود مرتبط با سال 2012 قرار است تا آستانه ورود به این سال حفظ و تشدید شود. این عناوین سینمایی و مستند به تناوب در حال پخش از شبکه های مختلف تلویزیونی در سراسر دنیا هستند. عناوین یاد شده محصولاتی است که به طور مستقیم به پروژه 2012 می پردازد. به این عناوین باید حجم زیاد برنامه های تلویزیونی، کتاب ها، نقد و تحلیل های مطبوعاتی، ده ها هزار وبگاه اینترنتی و آلبومهای فراوان موسیقی را افزود، که به عنوان لایه های پشتیبان در این پروژه عمل می کنند. شواهد نشان می دهد این روند رسانه ای تا سال 2012 و تکمیل سناریوی احتمالی آن سالها ادامه خواهد داشت.

بیش از 20 هزار عنوان به زبان انگلیسی از ابتدای 2009 تا کنون در خصوص حوادث سال 2012 منتشر شده است، که در همه آنها تغییر معادلات بین المللی، جنگ و یک دشمن ویرانگر به عنوان مولفه های تغییر ناپذیر آن سال به ذهن خواننده القاء می شود. این کتاب ها طیف وسیعی از رمانها، کتاب های تاریخی، کتاب های علمی و سفرنامه ها را شامل می شود. تنوع و تکثر کتاب های مرتبط با این موضوع و انتشار فشرده آنها از سال 2009 تا کنون نشان می دهد، این موج مطبوعاتی نیز با هماهنگی و سازماندهی خاصی و به منظور دستیابی به هدف ویژه ای انجام شده است. در طیف وسیعی از کتاب های منتشر شده نیز همانند فیلم های سینمایی و مستندها، این ایران است که به عنوان کانون اصلی بحران سال 2012 معرفی می شود. در ادامه برخی از این کتاب ها را مرور می کنیم:

Amsterdam 2012
این رمان حوادث 2012 را در قالب داستان توصیف می کند. در پی نقش یک تروریست مسلمان در قتل مشکوکی در آمستردام، جنگ جهانی سوم آغاز می شود. تروریست مسلمان با کشورهای خاورمیانه در ارتباط است.


The 2012 Story
این کتاب که به تشریح پیشگویی های ماسونی و مایایی و تطبیق آنها با حوادث روز می پردازد، حوادث 2012 را چیزی مرتبط با منطقه خاورمیانه و کشورهای آن، معرفی می نماید.

Fractal Time: The Secret of 2012 and a New World Age
در این کتاب خطر ایران اتمی به عنوان یک آزمون سیاسی مرتبط با حوادث 2012 معرفی می شود.

2012: Science or Superstition
در این کتاب حمله اسرائیل به ایران از مؤلفه های حوادث سال 2012 معرفی می شود. به گفته این کتاب، حمله به ایران 4 هفته به طول خواهد انجامید.

Toward 2012: Perspectives on the Next Age
این کتاب منشأ خطر نهایی 2012 را ایران و کره شمالی معرفی می کند.

Apocalypse 2012: A Novel
رمانی خواندنی درباره حوادث 2012 که بخش های مختلف این حوادث را در مناطق مختلف بویژه خاورمیانه و ایران توصیف می کند.

The Nostradamus Code World War III (2007-2012)
کتابی که نوشته ها و پیشگویی های میخائیل نوسترآدامی را برای جنگ جهانی سوم بین سالهای 2007 تا 2012 بررسی می کند و سعی دارد عبارت های او را با حوادث روز تطبیق دهد. در این کتاب نابودی اتمی اروپا که توسط ایران صورت می گیرد و حمله به ایران، بررسی شده است.

A Collision of Worlds 2012: An Unparalleled Quest for Power
در این کتاب به طور تفصیلی سال 2012 سال جنگ و کشمکش میان ایران با اروپا، امریکا و اسرائیل توصیف می شود. ریز وقایع احتمالی از جمله نقش حزب الله، مردم آزادی خواه داخل ایران، کره شمالی و روسیه و چین نیز توضیح داده شده است. مهمترین مسأله در این کتاب خطر هسته ای ایران و نابودی روم (اروپا و امریکای امروز) بوسیله انفجارهای هولناک اتمی است. این کتاب شهروندان ایرانی را از نظام جمهوری اسلامی جدا می کند و برای آنها در قالب اعتراضات خیابانی و اعتصاب نقش قابل توجهی در حوادث سال 2012، تعیین می نماید. اینگونه مطالب نشان می دهد، ناآرامی های اخیر در ایران، نمی تواند به طرح جامعی که برای آینده منطق از سوی کانون های سیاسی غرب ملحوظ شده است، بی ارتباط باشد.

2012, Is This the End?
بر اساس پیشگویی های کهن و تطبیق آن با حوادث روز نتیجه می گیرد اگر کسی به فکر نابودی دنیا در سال 2012 باشد، ایران است. این کتاب حتی ذهن رئیس جمهور ایران را روانکاوی می کند و به این نتیجه دست میرسد که رئیس جمهور ایران دکتر احمدی نژاد که تا سال 2012 همچنان در مسند خواهد بود، یک ذهن آخرالزمانی دارد و در پی نابودی تمدن روم (اروپای و امریکا) است. بنابراین او می تواند ضد مسیح سوم باشد.

America 2012
این رمان، قصه یک سازمان تروریستی بسیار بزرگتر و قدرتمند تر از القاعده به نام لشکر محمد (در متن کتاب به صورت Lashkar-e Muhammad آمده است) می باشد که قصد دارد امریکا را برای همیشه نابود سازد. منشأ این گروه و رهبر آن ایران است. نکته قابل توجه اینکه لشکر محمد که در متن انگلیسی با تأکید بر کسره در ترکیب اضافی عبارت، ذکر شده است، نشان می دهد نویسنده به زبان فارسی تسلط لازم را داشته و در صدد بوده این گروه را یک حرکت کاملا ایرانی معرفی نماید. کسره در ترکیب اضافی ویژه زبان فارسی بوده و در زبان عربی یافت نمی شود.

2012 and the End of Institutional Evil: The Last Days of Satan, Antichrist & the Mahdi
این کتاب 2012 را پایانی بر شرارت نهادینه و سازمان یافته در جهان می داند و با عناوینی چون مهدی، ضد مسیح و شیطان به محور این شرارت اشاره می کند. به طور تفصیلی به مهدویت پرداخته است و آن را نظریه ای می داند که مسلمانان با استفاده از آن خود را برای یک ضربه نهایی و جمعی به غرب سامان دهی می کنند. در این کتاب به نوعی به مسلمانان القاء می شود که مسأله مهدویت را مسأله ای مرتبط با حوادث یازده سپتامبر بدانند؛ چرا که واکنشی مسلمانان بر اساس آموزه های مهدویت، یکی از فاکتورهایی است که در پروژه 2012 از سوی کانونهای صهیونیستی مورد محاسبه قرار گرفته است و سعی دارند در این جریان آن را به نفع خود به انحراف بکشانند.

The Year 2012 A.D. And What to Expect
به گفته این کتاب در سال 2012 حمله ای مشابه یازده سپتامبر به دست نیروهای ایرانی انجام خواهد شد و پس از آن غرب برای حل همیشگی مشکل، به طور گسترده به ایران حمله خواهد کرد.

The Ark of Millions of Years Volume Two: 2012 and the Harvest of the End Times
در این کتاب پیشگویی های حزقیل نبی از کتاب وی در عهد قدیم، درباره قوم پارس و روس و عرب ذکر شده و این پیشگویی ها با کمک های روسیه به ایران جهت تولید موشک های بالستیک میان برد، پیونده داده شده است. این موشک ها به گفته کتاب، توسط قوم پارس برای نابودی امپراطوری رم (غرب) مورد استفاده قرار می گیرد.

Spiritual Wisdom for a Planet in Peril - Preparing for 2012 and Beyond
به گفته این کتاب هولوکاست اتمی سناریویی است که در سال 2012 احتمالا از سوی ایران، تحقق خواهد یافت. بنابراین ایران هدف بعدی جامعه جهانی است، چرا که همانند کره شمالی سلاح هسته ای در اختیار دارد. قابل توجه اینکه در حال حاضر، هم واژه اتمی و هم واژه هولوکاست به دلیل پرونده هسته ای ایران و طرح برخی پرسش ها درباره صحت و سقم ادعای هولوکاست توسط رئیس جمهور ایران، در ادبیات رسانه ای غرب به ایران باز می گردد. ترکیب هولوکاست اتمی در کنار سایر اخبار و برنامه های موجود، برای شهروندان غربی تداعی گر خطری بزرگ از ناحیه ایران است.

تعداد کتاب هایی که در این زمینه موجود است همانطور که اشاره شد بسیار بیش از این موارد است و این گواه آن است که با یک طرح منسجم و جامع مواجه هستیم.

چرا باید اقدامات انجام شده در خصوص جنگ روانی مربوط به 2012 را یک عملیات ماسونی بدانیم؟
مهمترین دلیل برای ماسونی خواندن این پروژه این است که:
تقریبا در تمامی فیلم ها و کتاب های پروژه 2012 انجمن های مخفی فراماسونری به عنوان کانون هایی متشکل از انسان های صدیق و خیرخواه که به علوم باطنی و پنهانی دسترسی داشته و دارند، معرفی شده و در تلاش برای یافتن راه آینده به آموزه های آنان اشاره و اتکا می شود.
هرچند ادعای غالب این محصولات این است که مسأله 2012 را از تقویم بلند مدت تمدن مایاهای امریکای مرکزی اخذ کرده اند ولی تقریبا در تمامی فیلم ها و کتاب های این پروژه، مسأله به صورت مقایسه ای بر اساس آموزه های ماسونی و کابالیستی، تبیین می شود.
عدد 11 و مضارب آن از جمله اعدادی هستند که در تعالیم ماسونی و همچنین در علم حروف و حساب یهودی، اهمیت ویژه ای دارند. برای ماسون ها 11 عدد شهود، 22 عدد شهود و اقدام و 33 عدد پایان، کمال و هدایت دانسته می شود. سناریوی 11 سپتامبر که بعدها ارتباط آن با محافل صهیونیستی و دستگاه های امنیتی امریکا برملا شد، با عدد 11 پیوند داشت. روز 11م ماه، پرواز شماره 11 و ترکیب دو ساختمان تجارت جهانی به صورت نمادی از عدد 11 از جمله این موارد است. در محافل مطبوعاتی برای اشاره به این روز مشخصا از ترکیب 9\11 استفاده می شود. جمع جبری این اعداد نیز عدد 11 را تشکیل می دهد (9+1+1= 11). مقام استاد اعظم در لژ ماسونی که بالاترین مرتبه و پایان و انتهای تعالیم ماسونی است، با رتبه 33 (از مضارب یازده)، معرفی می شود. عدد 33 در تعالیم ماسونی همواره به معنای کامل شدن و به انتها رسیدن یک امر، به کار می رود. سال 2012، عمر جمهوری اسلامی ایران به 33 سال خواهد رسید.
برای حادثه پایانی سال 2012 در فیلم ها و کتاب های منتشر شده، تاریخ 12\21\2012 اعلام شده است؛ جمع جبری اعداد این تاریخ نیز 11 می شود. (1+2+2+1+2+0+1+2=11) جالب اینکه لحظه پایان دنیا در این روز نیز ساعت 11:11 صبح اعلام شده است!
سال 2012 با سال 2001 که حادثه 11 سپتامبر در آن رخ داد 11 سال فاصله دارد. اگر در سال 2012 سناریویی مشابه 11 سپتامبر به نمایش در آید، می توان نتیجه گرفت برای سال 2023 یعنی 11 سال پس از آن نیز حادثه دیگری تدارک شده است تا در یک چرخه 33 ساله، هدف خاصی محقق گردد. گفتنی است در برخی از فیلم ها و کتاب های شناسایی شده درباره سال 2023 نیز پیشگویی هایی برای تدارک برخی سناریوها ارائه شده است.
زلزله هاییتی که ابهاماتی درباره علل طبیعی یا غیرطبیعی آن وجود دارد در تاریخ 01-12-2010 به وقوع پیوست. مشابهت اعداد تاریخ زلزله با اعداد تاریخ 21-12-2012 سبب شده است بسیاری از سایت ها و نشریاتی که به پروژه 2012 خدمت می کنند از آن به عنوان یکی از نشانه های تحقق وعده های داده شده و صدق پیشگویی ها، استفاده کنند. پت رابرتسون، اونجلیست مشهور امریکایی و از مسیحیان راستگرای نزدیک به محافل صهیونیستی، از نخستین کسانی بود که با مجازات خواندن زلزله هاییتی برای مردم گناه کار این کشور، به آن جنبه ای آخر الزمانی بخشید.
در بسیاری از منابع مرتبط، برای تاریخ های مشابه در آینده، تا پیش از 2012 حوادثی پیشبینی شده است. از جمله آنها می توان به تاریخ های زیر اشاره کرد. 11-11-2011 ، 10-10-2010 و 21-12-2010 سناریوهای احتمالی که در این تاریخ ها اجرا خواهد شد را باید تمهیدی برای قسمت اصلی پروژه در سال 2012 یا سال های پس از آن دانست.

فعالیت جنگ روانی مربوط به 2012 با هدف ایجاد وحشت عمومی بویژه در اذهان مخاطبان غربی تا حدی موفق بوده است که در حال حاضر برخی وبگاه های انترنتی نسبت به تبلیغ و فروش برخی کالاهایی که می تواند بر اساس ادعایشان در سال 2012 جان افراد را نجات دهند از جمله مولدهای برق همراه و دفترچه های راهنمای زندگی در شرایط سخت، اقدام نموده اند.

با توجه به آنچه از بررسی فیلم ها و کتاب های مورد اشاره به دست آمد، می توان گفت پروژه 2012، تمهید یک سناریوی امنیتی- سیاسی برای ایجاد برخی تغییرات مورد نظر کانون های صهیونیستی است.
این یک توهم نابخشودنی است که مسأله 2012 را که به صراحت از سوی کانون های ماسونی و صهیونیستی آغاز شده و مدیریت می شود، بروز یک گرایش اصیل در میان مردم جهان نسبت به مسأله منجی آخرالزمان بدانیم.
پروژه 2012، شگرد تبلیغاتی کسانی است که به طبل جنگ می کوبند، چرا که تنها در فضای آشفته جنگ و آشوب می توانند اهداف و منافع خود را محقق سازند.
این پروژه نه تنها اذهان مردم جهان را برای پذیرش یک جنگ دوباره علیه جمهوری اسلامی ایران هدف قرار داده است، بلکه با ارجاع نادرست و فریبنده به برخی آموزه های متعالی اسلامی می کوشد به مخاطبان مسلمان خود نیز بقبولاند که باید برای یک جنگ صرفا نظامی در برابر غربی ها آماده باشند. این در حالی است که باور اصیل جهاد و انتظار، به عنوان یکی از مولفه های ایمان و عقیده اسلامی و به منظور صیانت از کیان تدین و تلاش برای فراگیری آن در عالم، مدنظر است، نه به عنوان عقده ای کور که عده ای را بدون شعور و بصیرت نسبت به اقدامی تهییج کند.
متأسفانه این پروژه و فعالیت های مشابه تا اندازه ای بر فضای داخلی کشور تأثیر گذارده است به طوری که برخی مراکز و وبگاه های خاص تلاش کرده اند ارزیابی از جنجال های مربوط به 2012 ارائه دهد که آن را با حادثه شریف ظهور پیوند دهد.
بی شک گرفتار آمدن در بازی رسانه ای قوم بنی اسرائیل گناه نابخشودنی است و باید در تلاش بود اقدامات متقابل و بصیرت بخشی نسبت به این قبیل فعالیت ها انجام داد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1389    | توسط: میلاد    | طبقه بندی: فراما سونری و سازمانهای زیر زمینی،     |
نظرات()