سلام
دوستان عزیز در چند پست پیش در مورد ستاره نیبیرو دو مطلب داشتیم و در آنها به این اشاره شد که شاید این ستاره همان ستاره طارق در قران باشد امروز به اختصار دلایل دیگری را ارائه می دهیم
اول به تفسیر نمونه نگاهی می کنیم و بعدا در آینده در صورت لزوم به تفاسیر دیگر قران بزرگ نگاهی می اندازیم
این مطالب فقط بررسی احتمال تطابق این دو ستاره می باشد پس دوستان  هرگز بدون تحقیق  کافی به یقین نرسند.

ابتدا معنی آیات و تفسیر مورد نظر را می آوریم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
بنام خداوند بخشنده مهربان
1 - سوگند به آسمان و كوبنده شب .
2 - و تو نمى دانى كوبنده شب چیست ؟!
3 - همان ستاره درخشان و شكافنده تاریكیها.

 تفسیر :

اى انسان بنگر از چه آفریده شده اى ؟!
این سوره نیز همچون بسیارى دیگر از سوره هاى جزء آخر قرآن ، با سوگندهاى زیبا و اندیشه برانگیزى آغاز مى شود، سوگندهایى كه مقدمه اى است براى بیان یك واقعیت بزرگ .
((سوگند به آسمان و كوبنده شب ))! (و السماء و الطارق ).
((و تو نمى دانى كوبنده شب چیست ))؟! (و ما ادراك ما الطارق ).

تفسیر نمونه جلد 26 صفحه 360

((ستارهاى است بلند و درخشان و شكافنده تاریكها)) (النجم الثاقب ).
طارق از ماده ((طرق )) (بر وزن برق ) به معنى كوبیدن است ، و راه را از این جهت طریق گویند كه با پاى رهروان كوبیده مى شود، و ((مطرقه )) به معنى پتك و چكش است كه براى كوبیدن فلزات و مانند آن به كار مى رود.
و از آنجا كه درهاى خانه ها را به هنگام شب مى بندند، و كسى شب وارد مى شود ناچار است در را بكوبد، به اشخاصى كه در شب وارد مى شوند ((طارق )) گویند.
امیر مؤ منان على (علیه السلام ) درباره ((اشعث بن قیس )) منافق كه شب هنگام به در خانه آن حضرت آمد و حلواى شیرینى با خود آورده بود كه به پندار خام خویش قلب على (علیه السلام ) را به خود متوجه سازد تا در ماجرایى به نفع او حكم كند مى فرماید: و اعجب من ذلك طارق طرقنا بملفوفة فى وعائها: ((و از این شگفت انگیزتر داستان كسى است كه شب هنگام ، در خانه را كوبید و بر ما وارد شد، در حالى كه ظرف سرپوشیده پر از حلواى لذیذ با خود آورده بود)).
اما قرآن خودش در اینجا ((طارق )) را تفسیر كرده ، مى گوید: ((این مسافر شبانه ، همان ستاره درخشانى است كه بر آسمان ظاهر مى شود و بقدرى بلند است كه گویى مى خواهد سقف آسمان را سوراخ كند، و نورش بقدرى خیره كننده است كه تاریكیها را مى شكافد و به درون چشم آدمى نفوذ مى كند (توجه داشته باشید كه ((ثاقب )) از ماده ((ثقب )) به معنى سوراخ كردن است ).
در اینكه آیا منظور ستاره معینى است مانند ((ستاره ثریا)) (از نظر بلندى و دورى در آسمان ) یا ستاره زحل ، یا زهره یا شهب (از نظر روشنایى خیره كننده ) یا اشاره به همه ستارگان آسمان است ؟ تفسیرهاى متعددى در اینجا گفته شده ،


تفسیر نمونه جلد 26 صفحه 361

ولى با توجه به این كه در آیات بعد آن را به ((نجم ثاقب )) (ستاره نفوذ كننده ) تفسیر كرده است معلوم مى شود منظور هر ستاره اى نیست بلكه ستارگان درخشانى است كه نور آنها پرده هاى ظلمت را مى شكافد و در چشم آدمى نفوذ مى كند.
در بعضى از روایات ((النجم الثاقب )) به ستاره ((زحل )) تفسیر شده است كه از سیارات منظومه شمسى و بسیار پرفروغ و نورانى است .
این معنى از حدیثى كه از امام صادق (علیه السلام ) نقل شده استفاده مى شود، در آنجا كه منجمى از آن حضرت سؤ ال كرد كه منظور از ((ثاقب )) در كلام خدا ((النجم الثاقب )) چیست ؟
فرمود: ستاره ((زحل )) است كه طلوعش در آسمان هفتمین است ، و نورش آسمانها را مى شكافد، و به آسمان پایین مى رسد، لذا خداوند آن را ((نجم ثاقب )) نامیده است .
قابل توجه اینكه زحل آخرین و دورترین ستاره منظومه شمسى است كه با چشم غیر مسلح دیده مى شود، و از آنجا كه از نظر ترتیب بندى كواكب منظومه شمسى نسبت به خورشید در هفتمین مدار قرار گرفته (با محاسبه مدار ماه ) امام (علیه السلام ) در این حدیث مدار آن را آسمان هفتم شمرده است .

---------------------------------------------------


دوستان عزیز توجه فرماییند که در زمان اتمام این تفسیر  هرگز کسی چیزی در مورد ستاره نیبیرو نمیدانست پس اگر مطالب دو پست قبلی را خوانده باشید به راحتی متوجه خواهید شد که منظور از ستاره نیبیرو همان  طارق میباشد

کوبنده شب همان یا نفوذ کننده را در قسمت دوم مذکور  مقاله به راحتی میبنید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دانشمندان ناسا متوجه شدند که UB 313  اصواتی عجیب از خود تولید می کند و با استفاده از رادیوتلسکوپ های پیشرفته صدای تولید شده از UB 313  را ضبط نمایند و عجیب تر آنکه صدای این جرم آسمانی از فاصله دور شبیه صدای تپش قلب و از فاصله ای نزدیک همانند صدای کوبیدن دو جسم هم می باشد یا به عبارت بهتر مثل صدای کوبیدن در. دکتر زغلول نجار در یکی از برنامه های خود ضمن تفسیر سوره طارق به این صدای عجیب UB 313  اشاره کرده و گفت که تفسیر طارق که در قرآن مجید از آن یاد شده و نیز به  آن نجم ثاقب هم گفته شده همین ستاره UB 313  است و این کشف علمی نشان دیگری از معجزه قرآن مجید است که چگونه یک ستاره نوترونی را با لفظ " طارق" یعنی "کوبنده " به معنای کوبیدن دو شیء بر هم از ستارگان و سیارات دیگر مثل خورشید جدا کرده و به آن لقب طارق و نجم ثاقب  یعنی نفوذ و رخنه کننده داده است. دکتر زغلول نجار ثاقب را در این آیه ، نفوذ و رسوخ صدای این سیاره و رسیدن آن به ما از فاصله دور تفسیر نموده است.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا به تفسیر امام ع می پردازیم که گفته اند:
آنجا كه منجمى از آن حضرت سؤ ال كرد كه منظور از ((ثاقب )) در كلام خدا ((النجم الثاقب )) چیست ؟
فرمود: ستاره ((زحل )) است كه طلوعش در آسمان هفتمین است ، و نورش آسمانها را مى شكافد، و به آسمان پایین مى رسد، لذا خداوند آن را ((نجم ثاقب )) نامیده است .

قسمت قرمز رنگ که زحل نوشته شده است از امام روایت نشده و اگر هم شده شاید به معنی آسمان زحل که همان آسمان هفتم است باشد.
همانطور که در مقاله قبلی اشاره شد و حتی با  خواندن بالای عکس زیر به راحتی متوجه می شوید که زمانی این ستاره دیده شد که از فاصله آن از مدار خورشید به اندازه فاصله آن با مدار زحل بوده است.
http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_planetx/hercolobus58_04.jpg


در ادامه روایت داریم:
امام (علیه السلام ) در این حدیث مدار آن را آسمان هفتم شمرده است .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شرمنده که این مقاله به علت کمبود وقت ناقص می باشد ولی انشا الله کمکی به دوستان باشد
در ضمن سوره طارق یک سوره آخرالزمانی هست توجه فرمایید:

بنام خداوند بخشنده مهربان
1 - سوگند به آسمان و كوبنده شب .
2 - و تو نمى دانى كوبنده شب چیست ؟!
3 - همان ستاره درخشان و شكافنده تاریكیها.
4 - (به این آیت بزرگ الهى سوگند) كه هر كس مراقب و حافظى دارد.
5 - انسان باید نگاه كند كه از چه چیز آفریده شده ؟!
6 - از یك آب جهنده آفریده شده است .
7 - آبى كه خارج مى شود از میان ((پشت )) و ((سینه ها)).
8 - (كسى كه او را از چنین موجود ناچیزى آفرید) مى تواند او را بازگرداند.
9 - در آن روز كه اسرار پنهان آشكار مى شود.
10 - و براى او هیچ نیرو و یاورى نیست .11 - سوگند به آسمان پرباران !
12 - و سوگند به زمین پرشكاف
13 - كه این یك سخن حق است .
14 - و شوخى نیست .
15 - آنها پیوسته حیله مى كنند.
16 - و من در مقابل آنها چاره مى كنم .
17 - حال كه چنین است كافران را اندكى مهلت ده (تا سزاى اعمالشان را ببینند).

منابع : تفسیر نمونه
          

آخرالزمان و ظهور ستاره سرخ رنگ نیبیرو - بخش اول

آخرالزمان و ظهور ستاره سرخ رنگ نیبیرو - بخش دوم

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389    | توسط: میلاد    | طبقه بندی: آسمان و فیزیک، آخر آخرای دنیا،     |
نظرات()